Ubytování na farmě na Islandu

Ubytování na Islandu bude pravděpodobně vaši nejdražší položkou na celé dovolené na tomto překrásném ostrově.

Island je turisticky velmi oblíbená destinace, čehož jsou si Islanďané vědomi, což je jedním z důvodů, proč jsou ceny za ubytování tak vysoké.

Dalším důvodem je pak samozřejmě to, že na Islandu je ve srovnání s Českou republikou téměř vše alespoň dvakrát dražší.

Je tak téměř nereálné sehnat ubytování v hotelu kolem ceny 1000 Kč, počítejte s tím, že v této cenové relaci začínají hostely, kde budete sdílet pokoj s mnoha dalšími hosty.

Pokud vám tento styl ubytování vyhovuje, pak je samozřejmě možné ušetřit. Kde se ale ubytovat, když jste na Islandu jen na pár dní a chcete toho vidět co nejvíce?

Ubytování na farmě

farma-na-islandu

Ubytování mimo město má hned dvě výhody. Dost často vychází levněji, než ubytování ve městech, ale tím hlavním důvodem, proč doporučuji ubytovat se mimo město, je možnost vidět polární záři.

Polární záře je to, kvůli čemu lidé na Island často jezdí. Můžete ji sice vidět jen zhruba od srpna do poloviny dubna (protože poté se noc zkracuje a není dostatek tmy), ovšem rozhodně se vyplatí tuto úžasnou atrakci vidět.

K tomu, abyste mohli polární záři mohli sledovat potřebujete mít co nejtemnější noc, což ve městech není možné.

Islandské farmy jsou ovšem vzdáleny od civilizace mnoho kilometrů a právě proto je možné sledovat polární záři na takových místech.

Nejoblíbenější farma na jižním Islandu

ubytovani-chatky-island

Největší portál na rezervaci ubytování v hotelech Booking.com doporučuje jako jeden z nejlepších islandských hotelů v poměru cena/výkon farmu Vatnsholt.

Tento hotel, který je přebudovaný z bývalé farmy je ideálním místem, který se může stát vaši základnou při poznávání toho nejlepšího z Islandu.

Hotel Vatnsholt je od letiště vzdálen asi 2 hodiny, takže tam stihnete dorazit ještě v den příletu.

Nabízí ubytování za výhodnou cenu, ve které máte snídani zdarma, což vám ušetří velkou část výdajů za jídlo.

Blízko vodopádů i gejzíru

Farma Vatnsholt je ideálním místem pro ubytování nejen z hlediska rozumné ceny, ale leží také v ideální lokalitě.

Právě umístění hotelu vám dovolí prozkoumat nejznámější turistické destinace Islandu, ať už se vydáte na východ, západ či sever Islandu.

Hotel je vzdálený asi hodinu od oblasti „Zlatý okruh/Golden circle„, kde můžete vidět nejznámější gejzír světa, nejmasivnější vodopád na Islandu či národní park Thingvellir.

Pokud vyrazíte opačným směrem, můžete obdivovat krásné vodopády Seljalandsfoss a Skogafoss, Blackbeach či vrak letadla.

Kam dál?

Sleduj mě jinde:

Napsat komentář

© 2017 - 2022 Islandbezcestovky.cz