Stačí 2 dny?

Podívejme se na fakta, upřímná odpověď na toto je pravděpodobně ne. Za víkend nemůžete vidět vše, co město nebo země nabízí!

Pokud však otázka zněla: „Jsou 2 dny v Reykjavíku užitečné?“, Odpověď je pevná ANO! Z přestávky budete mít pocit, že jste toho viděli a udělali hodně, a zároveň vám dá chuť se na příště vrátit. Vím, že tento 12denní výlet po Islandu vypadá skvěle!

Co musíte vědět před odjezdem na Island
– Rezervujte si auto co nejdříve před odjezdem, nejlevnější půjčovny najdete na Economybooking.com
– Spaní v kempech je v letní sezóně ta nejlevnější varianta pobytu na Islandu, přečtěte si náš průvodce kempováním na Islandu
V katalogu ubytování najdete ty nejlevnější penziony, hotely či chatky, které nezruinují vaší peněženku
– Podívejte se, co vidět a zažít v univerzálním itineráři na týdenní pobyt na Islandu

Kolik bude víkend na Islandu stát?

Kolik utratíte, bude záviset na faktorech, jako je úroveň ubytování, kterou si vyberete, pokud se rozhodnete pro pronájem auta, kolik prohlídek absolvujete, jak často jíte, jestli si chcete dát něco k pití a podobně. Minimální rozpočet pro Island je 1200-1600 korun na osobu a den – a to je pobyt na koleji, vaření většiny vlastních jídel, vynechávání prohlídek a autobusů.

Půjčení auta anebo placený výlet?

Půjčení auta je něco, co bych osobně navrhoval. Navigace po Islandu je příjemná a snadno se můžete zastavit u mnoha slavných atrakcí, jako jsou vodopády. Pokud chcete podniknout nějaké dobrodružné akce, na které nebudete moci jet (jako jsou túry na ledovcích monster trucků), můžete si je kdykoli rezervovat prostřednictvím ubytování, ve kterém na své cestě pobýváte.

Co vidět?

Turisté cestují na jihu Islandu, aby splnili všechny své islandské fantazie. Můžete se projet na koni po neporušené zemědělské půdě, prozkoumat tajemné ledové jeskyně a dokonce šnorchlovat v Silfra Fissure. S řadou inspirativních vodopádů, impozantních ledovců a atmosférických pláží s černým pískem nabízí jižní Island nekonečné množství výhledů přímo z přední strany pohlednice.

Kde se ubytovat?

ubytovani-chatky-island

Největší portál na rezervaci ubytování v hotelech Booking.com doporučuje jako jeden z nejlepších islandských hotelů v poměru cena/výkon farmu Vatnsholt.

Tento hotel, který je přebudovaný z bývalé farmy je ideálním místem, který se může stát vaši základnou při poznávání toho nejlepšího z Islandu.

Kde si půjčit auto?

Na Islandu funguje množství autopůjčoven či půjčoven karavanů. Když si prohlédnete ceny za půjčení vozu na jeden den, pravděpodobně budete hledat ty nejlevnější možné půjčovny a vozy. Ne vždy se to ale vyplatí.

Přečtěte si článek: Rady při půjčení auta na Islandu

Itinerář na víkendový pobyt na Islandu

Příjezd – páteční poledne

Odjezd – neděle ráno

Pátek: Poloostrov Reykjanes

Mezinárodní letiště Keflavík je nedaleko letiště. Poloostrov Reykjanes je zvláštní místo, často označované jako zkrácená verze Islandu. Drsná a dramatická krajina je plná vulkanických kráterů, lávových polí, geotermální vody a horkých pramenů, stejně jako nespočet restaurací, muzeí, kostelů, majáků a festivalů.

Gunnuhver, nejrozsáhlejší horký pramen na Islandu, pohoří sulfidských hor Brennisteinfjöll, lávová formace Brimketill a most, který spojuje euroasijské a americké tektonické desky. Zůstaňte na poloostrově přes noc a pak se vydejte do hlavního města Reykjavíku.

Sobota: Reykjavík

hallsgrimskirkja

V islandském hlavním městě je co vidět. Slavný kostel Hallgrimskirkja se nachází na vrcholu exkluzivní ulice Skolavordustigur. Jeho varhany jsou krásné a absolutní nutností – můžete se také vydat na vrchol kostela, kde se vám naskytne dechberoucí výhled na město.

Můžete pokračovat v procházce do Perlanu a Oskjuhlidu a pokud se vám bude líbit, vydejte se na koupání ve Sky lagoon a poté na horkou lázeň na geotermální pláži Nauthólsvík. Zpět v centru města, a navštívit krásné Harpa je nutné; Tato budova, ve které jsou umístěny koncertní sály a události, je architektonickým skvostem. Poté zamířte k jezeru u radnice Tjörnin a setkejte se s místními kachnami.

Víkendový bleší trh, Kolaportið, je zábavné procházet, ať už s nákupem nebo bez něj. Můžete ochutnat slavné islandské pochoutky, jako jsou žraloci nebo sušené ryby, a projít se uličkami plnými oděvů, knih a řemesel. Krásný poloostrov Seltjarnarnes, západně od centra Reykjavíku, stojí za prozkoumání. Čeká vás okolí v okolí s velmi pěkným bazénem, ​​včetně velkého bazénu pro plavce, malého pro děti, čtyř jacuzzi, sauny a bazénu s mořskou vodou a krásného výhledu na islandské hlavní město a okolí.

Projděte se po nákupní ulici Laugavegur, bezpochyby to zabere značné množství vašeho dne. Pokud se chcete dozvědět něco více o městě a objevit nejlepší místa k návštěvě, můžete se podle místních obyvatel připojit k prohlídce města s průvodcem. Existuje několik z čeho vybírat, některé mají pevnou cenu a některé jsou zdarma s možností darovat (dáte, co chcete). Projděte se kolem přístavního prostoru a proč se nepřipojit k prohlídce velryb?

Zjistěte více o islandské historii a kultuře, mnoho muzeí je vám k dispozici. Muzeum Árbær se skládá z dvaceti budov, které tvoří centrální náměstí, vesnici a farmu, a jeho cílem je ukázat islandský způsob života po celé věky.

Je to jediné muzeum pod širým nebem v hlavním městě, ale jsou zde desítky dalších zajímavých míst k návštěvě.

Neděle: Zlatý kruh

Zlatý kruh je nejoblíbenější turistickou destinací na Islandu a zahrnuje Þingvellir, Gullfoss a Geysir. Þingvellir (Thingvellir) je národní park, kde byl založen Althingi (parlament) v roce 930 a pokračoval až do roku 1798. Další zastávkou na prohlídce je oblast horkých pramenů Geysiru. Toto je první gejzír známý Evropanům a první, o kterém bylo napsáno v tištěném zdroji.

Geysir nevybuchne příliš často, ale jeho společník Strokkur potěší návštěvníky erupcemi každou minutu.

Gullfoss, zlatý vodopád je určitě nejoblíbenějším vodopádem na Islandu a je třeba vidět na jihu Islandu. Vodopád je vysoký 32 metrů, ale kaňon v této oblasti může dosáhnout až 70 metrů.

Vodopád se nachází na bílé řece Hvit, která je zásobována druhým největším ledovcem na Islandu, Langjokull. Po náročném dni prohlídky můžete strávit noc v hlavním městě nebo v blízkosti letiště, pokud je váš let brzy ráno.

Kam dál?

Sleduj mě jinde: