kde-vymenit-penize

Kde vyměnit peníze

Na Islandu se používá jejich měna, což je islandská koruna, kterou ovšem většinou v Česku nevyměníte.

V některých případech můžete platit v dolarech nebo v eurech, ovšem není to rozhodně zvykem a tak bych tyhle měny používal jen v nejnutnějších případech.

Pokud se tedy rozhodnete, že budete na Islandu platit hotově, budete si muset peníze vyměnit.

Je na Islandu potřeba hotovost?

kde-vymenit-penize-hotovostJeště předtím, než si řekneme, kde si můžete vyměnit peníze a získat islandské koruny, byste si měli promyslet, kolik peněz si vlastně potřebujete vyměnit.

Jestliže totiž vlastníte platební kartu, můžete s ní platit po Islandu téměř na všech místech a hotovost tak téměř nevyužijete.

Proto bych v případě, že se chystáte na Island vyrazit, doporučil vyměnit si jen menší část hotovosti, například sumu do 5000 Kč a ostatní peníze bych si nechal na kartě a platil buď debetní nebo kreditní kartou.

Kde vyměnit islandské koruny

V Česku můžete mít se získáním islandských korun ve směnárnách problém a proto je klidně možné nechat výměnu peněz až na dobu po příletu.

Hned v letištní hale v Keflavíku najdete pobočku banky Arion banki, kde je možné si peníze vyměnit.

Podobné pobočky pak najdete ve většině měst a vesnic po Islandu a tak si můžete peníze na islandskou měnu vyměnit i během vaší dovolené po Islandu.

Výběr z bankomatu

Další možností, jak lze získat islandské koruny bez nutnosti čekání ve frontě v bance, je výběr z bankomatu. Bankomaty najdete po Islandu většinou u obchodních center a téměř vždy také na pobočce některé z bank. Tohle tak může být ideální varianta pro ty, kteří sebou rádi mají nějakou hotovost.


Kam dál?

Sleduj mě jinde:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

© 2017 - 2022 Islandbezcestovky.cz

0
Would love your thoughts, please comment.x