rizeni-na-islandu

Řízení na Islandu a dopravní předpisy

Řízení na Islandu má svá specifika a v tomto článku se zaměříme na klíčové věci, na které byste měli při cestování po Islandu autem myslet.

Dveře při větru

Nejběžnější poškození automobilů mezi cestujícími na Islandu je, když silný vítr vyhodí do vzduchu dveře automobilu. Abyste tomu zabránili, musíte:

  • Před otevřením dveří otevřete okno a zkontrolujte směr a sílu větru
  • Zaparkujte auto tak, aby přední část směřovala proti větru
  • Dveře vždy pevně držte, když jsou otevřené

Sníh a led

Jízda ve sněhu nebo ledu může být obtížná a na jaře a na podzim je tenká vrstva ledu na silnici často téměř neviditelná. Jezděte pomalu, neprovádějte žádné rychlé zatáčky a opatrně používejte brzdy.

Písečná bouře

Mějte prosím na paměti, že větrný a suchý stav zvyšuje možnost poškození vozu. Některé oblasti Islandu mají spoustu sypkého písku nebo popela, který se snadno snáší ve větru. Pokud je větrno, v takových oblastech nejezděte. Pokud se však rozhodnete, můžete minimalizovat riziko poškození pomalou jízdou.

Setkání s blížícím se autem na úzké silnici

Horské silnice jsou často velmi úzké, což ztěžuje potkávání protijedoucích aut. Při setkání s protijedoucími vozy buďte zvlášť opatrní, protože na okraji silnic jsou často velké kameny, které mohou vaše auto snadno poškodit.

Světla

Na Islandu je vyžadováno, aby byly světla vozidla během jízdy rozsvícené, ve dne i v noci.

Slepé kopce

Na našich silnicích je spousta trupů, některé bez označení na al. Mnoho z nich je však označeno výstražným štítkem „Další nebezpečí“ slova „Blindhaed“. Když se blížíte k slepému kopci, zůstaňte na pravé straně silnice a zpomalte, protože byste mohli potkat auto, aniž byste ho viděli přicházet.

Off road, jízda mimo silnici

Staráme se velmi hluboce o naši krásnou krajinu, proto prosím projevte nejvyšší úctu islandskému prostředí. Je přísně zakázáno jezdit v terénu. Výsledkem takové jízdy je vážné poškození citlivé vegetace, které může příprava přírody trvat desetiletí.

Řeky bez mostů

Buďte opatrní, když překračování horských řek může být nebezpečné. Zařaďte nejnižší rychlostní stupeň a jezděte pomalu, abyste zabránili poškození vody vodou.

Rychlá jízda

Silnice na Islandu nejsou vyrobeny pro rychlou jízdu.
Maximální povolená rychlost jízdy na islandských silnicích je za nejlepších okolností 90 km / h. Policie je velmi aktivní při počítání rychlosti řidičů a měli byste vědět, že rychlostní lístky jsou velmi vysoké.

Štěrkové cesty

Jízda po štěrkové cestě může být podobná jízdě po zledovatělé silnici. Pamatujte, že maximální rychlost na štěrkových cestách je za nejlepších okolností 80 km / h. Když míjíte jiné auto, zpomalte a vyjeďte na kraj silnice. Vezměte speciální auto, okraje těchto silnic jsou kluzčí kvůli uvolněnému štěrku.

Mosty s jedním pruhem

Mnoho mostů na Islandu má pouze jeden jízdní pruh, takže najednou může přejet pouze jedno auto. Když se blížíte k těmto mostům, věnujte zvláštní pozornost protijedoucímu provozu.

Vnitrozemí

Islandské horské silnice Kjalvegur a Kaldudalur spolu se všemi silničními trhy jako silnice F nejsou vhodné pro osobní automobily. Na těchto silnicích jsou povoleny pouze džípy 4 × 4 a lze očekávat velmi vysoké pokuty.

Zvířata

V mnoha oblastech Islandu se volně pohybují ovce, koně a další zvířata. Jezděte opatrně tam, kde jsou zvířata blízko silnice, protože by mohla snadno běžet před vaším vozem.

Kruhové objezdy

Na Islandu má vnitřní kruh obvykle všechny priority. Pokud neopustíte kruhový objezd v prvním výjezdu, zůstaňte ve vnitřním (levém) jízdním pruhu.

Námrazy na silnicích

Silnice mohou být na některých místech zledovatělé a vždy vyžadují plnou pozornost řidiče. Dávejte pozor na venkovní teplotu a jezděte vždy pomalu, protože vám pomůže udržet kontrolu nad vozem.

Náhlé změny počasí

Počasí na Islandu se může rychle změnit z dobrého na velmi špatné. Vždy zkontrolujte stav vozovky a předpověď počasí, kterou vidíte na webových stránkách road.is a safetravel.is

Vzdálenost mezi auty

Mnohým nehodám se můžete vyhnout ponecháním dostatečného prostoru za dalším vozidlem na silnici.

Zastavování v silnici

Pokud chcete zastavit auto na silnici, abyste mohli pořídit fotografii nebo obdivovat scenérii – vždy se ujistěte, že jste zastavili na bezpečném místě. Nikdy nezastavujte auto uprostřed silnice.

Porovnejte ceny za půjčení auta na Islandu

Kam dál?

Sleduj mě jinde:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

© 2017 - 2022 Islandbezcestovky.cz

0
Would love your thoughts, please comment.x