Všichni jsme viděli dech beroucí fotografie říjecích vodopádů, kvetoucích vlčích květin a děsivého opuštěného letadla. S nimi jsme okamžitě chtěli vidět tyto památky vlastníma očima. Island je jedinečná malebná země s krajinami, které na světě nenajdete nikde jinde. Díky tomu se stal Island stále oblíbenější destinací na seznamu turistů. Také rostoucí obliba je kempování na Islandu.

Jaký lepší způsob, jak zažít krásnou islandskou krajinu, než jít v ní kempovat? Kempování je levnější alternativou k poznávání Islandu. Také vás zavede do pravého srdce této mystické země. Kempování vám umožní vidět věci, které byste nikdy neviděli z okna hotelového pokoje.

Proč kempovat na Islandu
Island je oblíbenou turistickou atrakcí z mnoha důvodů. Navzdory slyšení o krásných památkách a chutném jídle jste však slyšeli, jak drahý může být výlet na Island. Hotely na Islandu jsou známé jako velmi drahé.

Mnoho hotelů snadno stojí přes $ 200 USD. Ubytovny nejsou o nic lepší. Můžete očekávat, že zaplatí kolem 50 USD na osobu za noc na koleji. Karavany dodávají přibližně stejnou cenu.

Kempování na druhé straně drasticky snižuje náklady na noc. Kempy mohou snížit náklady na zhruba 10 USD za noc. Díky tomu je kempování na Islandu nejlepší volbou pro úsporný výlet.

Cena není v žádném případě jediným důvodem, proč by se chtěl na Islandu tábořit. Země se může pochlubit některými z nejkrásnějších krajin na Zemi. To zahrnuje impozantní vodopády, sopečné pláže s černým pískem a tyčící se hory.

V některých oblastech můžete najít pouze hotely a ubytovny v městských oblastech, které jsou ukryty mimo krajinu země. Srovnatelně jsou kempy k dispozici všude. Jsou v některých z nejkrásnějších oblastí. Kemp vám umožní plně se ponořit do přírody.

Nejlepší sezóny pro táboření na Islandu

Kempy na Islandu jsou otevřeny od jara do začátku podzimu. Typicky, jeden může zůstat u veřejných kempů nějaký bod mezi dubnem a říjnem. Hlavním faktorem ve hře je teplota.

Na jaře se průměrná teplota pohybuje mezi 38 a 44 stupni Fahrenheita.
V době, kdy v září zasáhne, se zahřeje, s teplotami mezi 40 a 50 stupni Fahrenheita.

Jaro na Islandu

Pokud jste ochotni odvážit nižší teploty na jaře, začátek dubna je skvělý čas jít na kempování na Islandu. Stále budete moci jasně vidět severní světla v noci v této době.

Pokud nenajdete chladné počasí příjemné, není třeba se obávat. Můžete také chytit Northern Lights příležitostně v mírně teplejších zářijových nocích. Vzhledem k tomu, že úroveň cestovního ruchu na jaře a na podzim je obecně nízká, je v těchto časech levnější kempovat a cestovat na Island.

Léto na Islandu

Islandská léta jsou poměrně teplá, s průměrnými teplotami jižního Islandu v rozmezí od 50 do 55 stupňů. V letních měsících mohou dosáhnout až 68 až 77 stupňů. Na severním Islandu je minimální teplotní rozdíl. Teploty se stále pohybují od průměrných 40 let až po nízké 50 let.

Vzhledem k tomu, že počasí je v létě mírnější a příjemnější, kempy jsou přeplněné. Letní čas (zejména červen) je skvělý čas na návštěvu. Vzácné vlčí květy kvetou během této doby, a krajiny jsou obecně svěží a zelené na jihu.

Pokud navštívíte v létě, máte také větší šanci vidět hejna puffins, jak se pohybují od oceánu k zemi od poloviny dubna do srpna.

 

Zaměřte se na bezpečnost

Island se může pochlubit extrémně nízkou mírou kriminality s malým počtem krádeží a krádeží. To z něj činí jednu z nejbezpečnějších zemí, do které cestujete. Přesto je stále ideální pozorně sledovat vaše věci a vždy si být vědomi svého okolí.

Pokud máte v plánu na táboření na Islandu sami, možná budete chtít investovat do systému sledování GPS. Tímto způsobem si můžete nechat své blízké aktualizovat na vaší lokalitě a zajistit si svou pohodu.

Pokud se na Islandu setkáte s jakýmkoliv nebezpečím, bude to pravděpodobně kvůli vašemu okolí. Sněhové bouře mohou být náhodné a těžké v kterémkoli bodě roku, dokonce i v létě. Z tohoto důvodu se ujistěte, že balení vhodné pro všechny druhy počasí. Islandské počasí není ani předvídatelné, ani příliš laskavé pro nic netušící návštěvníky.

Pokud se ujistíte, že jste vybaveni správným oblečením, vybavením a nástroji, abyste se udrželi v teple a suchu, neměli byste mít žádný problém, abyste co nejlépe využili situaci, ve které se ocitnete!