Východní Island

 

Užijte si krásy ledovcové laguny, islandských lesů a fjordů

 

Kaňon Stuðlagil, který se nachází v ledovcovém údolí na severovýchodě Islandu, se může pochlubit největší sbírkou čedičových sloupů v zemi.

Vatnajökull je ledovec ležící na jihovýchodě Islandu. Je největším ledovcem země a druhým největším v Evropě.

Stokksnes a hora Vestrahorn se stávají ikonickou krajinou na Islandu. Za příznivého počasí je tvar hory odrážející se v klidné zátoce dokonalý.

Pláž s černým pískem Fauskasandur je jedním ze skrytých drahokamů východního Islandu. Nejznámější je obrovský kámen, který stojí na pláži.

Vestrahorn, někdy nazývaný Vesturhorn, je dramatické místo, kde se závratné útesy setkávají s plochou pláží s černým pískem.

Fardagafoss je velmi krásný vodopád kousek za Egilsstaðir, na východě Islandu, a je snadno dosažitelný.

Gufufoss je středně velký vodopád, který se nachází nedaleko města Egilsstaðir podél silnice vedoucí do Seydisfjordur.

Hengifoss je jedním z nejvyšších vodopádů na Islandu a jednou z nejznámějších památek východního Islandu. Vodopád je vysoký 128 metrů a začíná v jezeře Hengifossár.

Malé, ale mimořádně krásné místo, vodopád Litlanesfoss je jednou z atrakcí východního Islandu a je také jedním z nejvíce podceňovaných vodopádů na ostrově.

Klifbrekkufossar je řada několika kaskádovitých vodopádů ve fjordu Mjóifjörður. Klifbrekkufossar je jeden z nejvyšších velkých islandských vodopádů s výškou 300 stop (91 m), ale kvůli členitým spádům se mu toto uznání často nedostává.

© 2017 - 2022 Islandbezcestovky.cz