Zažijte drsné vnitrozemí

 

Strutslaug je geotermální bazén v jižním vnitrozemí, severně od ledovce Myrdalsjokull a poblíž ledovcové sopky Torfajokull.

Mt. Kerlingarfjöll je obrovské pohoří asi 6-700 metrů nad mořem a leží mezi dvěma ledovci Langjökull a Hofsjökull, 2. a 3. největší islandský ledovec.

Kaňon Markarfljótsgljúfur je jakýmsi skrytým klenotem v islandské krajině. Je to jeden z našich nejpůsobivějších a nejúžasnějších kaňonů, ale málokdo ho navštěvuje.

kanon-Sigöldugljúfur

Sigöldugljúfur, také známý jako Údolí slz, je kaňon na Islandské vysočině. Nejznámější a svou přezdívku si vysloužil díky obrovskému množství vodopádů.

Kaňon Stakkholtsgjá je úžasný kaňon, který se nachází na jižním Islandu poblíž úžasného Þórsmörku. Túra je asi 3 km/1,8 míle a trvalo mi to asi 1,5 hodiny.

Askja je aktivní sopka nacházející se v odlehlé části centrální vysočiny Islandu. Jméno Askja odkazuje na komplex vnořených kalder v okolních horách Dyngjufjöll, které se tyčí do výšky 1 510 m, askja znamená v islandštině krabici nebo kalderu.

Landmannalaugar se nachází v nedotčené oblasti Islandské vysočiny v přírodní rezervaci Fjallabak. Leží směrem k jižní části země, přibližně 3 hodiny jízdy autem z Reykjavíku. Oblast Landmannalaugar (český název Duhové hory) leží ve výšce 600 m nad mořem a je druhou největší geotermální oblastí na Islandu.

Hekla, neboli Hecla, je stratovulkán na jihu Islandu s výškou 1 491 m. Hekla je jednou z nejaktivnějších islandských sopek; v okolí sopky došlo od roku 874 k více než 20 erupcím. Během středověku islandští Norové nazývali sopku „bránou do pekla“.

Katla je velká sopka na jihu Islandu. Je velmi aktivní; dvacet erupcí bylo dokumentováno mezi 930 a 1918, v intervalech 20-90 roků. Nevybuchla prudce 104 let, i když možná došlo k malým erupcím, které neprolomily ledovou pokrývku, včetně těch z let 1955, 1999 a 2011.

Nauthúsafoss neboli Nauthúsagil je krásný skrytý vodopád na jihu Islandu. Tento úzký kaňon se zlatým vodopádem na konci stezky je skvělý skrytý klenot na jižním Islandu.

© 2017 - 2022 Islandbezcestovky.cz