• jezero-myvatn

Jezero Myvatn je mělké jezero zasazené do jedinečné vulkanické krajiny na severním Islandu podél Ring Road.

Samotné jezero vzniklo přibližně před 2300 lety v důsledku obrovské sopečné erupce.

A co je nejdůležitější, čtvrté největší jezero na Islandu je srdcem mnohem větší oblasti, která nabízí spoustu věcí, které můžete dělat a vidět.

Můžete očekávat, že zde najdete mokřady, jeskyně, horká jezírka, sopky, geotermální oblasti, lávová pole, kachny a samozřejmě i samotné jezero.

Ať už se sem vydáte na procházku po lávových polích, v létě se máčet v horkých bazénech, vyzkoušet jízdu na sněžném skútru nebo v zimě vidět polární záři, jezero Mývatn vás nezklame.

Tento cestovní průvodce je navržen tak, aby upozornil na nejkrásnější místa v oblasti jezera Myvatn, která jsou v dojezdové vzdálenosti od Ring Road.

Jezero Mývatn je součástí vyhlídkové trasy zvané Diamantový kruh, která také navštíví město Húsavík, kaňon Ásbyrgi a vodopád Dettifoss. Mezi další atrakce navštívené na určitých túrách patří vodopád Goðafoss a skály Hljóðaklettar.

Město Húsavík je známé tím, že je hlavním městem Evropy pro pozorování velryb, přičemž mnoho provozovatelů se v létě může pochlubit 100% úspěšností při pozorování. Je to také velmi malebné a barevné městečko samo o sobě s krásným výhledem na záliv Skjálfandi.

Ásbyrgi je mezitím svěží zelený les v hlubokém kaňonu ve tvaru podkovy, o kterém se říká, že jej vytvořil Ódinův kůň Sleipnir, když se jedna jeho noha dotkla země. Nedaleko jsou ohromující skalní útvary Hljóðaklettar, kde se čedičové sloupy táhnou všemi směry.

Pokud chcete navštívit jezero Mývatn a tyto okolní atrakce, můžete se vydat na jednodenní prohlídku Diamantového kruhu z Akureyri. To je vhodné pro ty, kteří mají v oblasti omezený čas a chtějí si odškrtnout všechny hlavní památky.

© 2017 - 2022 Islandbezcestovky.cz