• Forest lagoon

Island je často označovaný za zemi ohně a ledu a právě díky kombinaci těchto přírodních jevů si zde turisté mohou užít koupele v horkých pramenech a lagunách. Některé z nich jsou přírodní, jiné vytvořené člověkem a mezi jednu z těch nejnovějších patří právě Forest lagoon.

Po úspěchu Sky lagoon, nedávno otevřené geotermální koupele v Reykjavíku začala vznikat nová laguna na severu Islandu, nedaleko Akureyri (druhé největší město na Islandu), která je unikátní především svojí lokací a to umístěním v lese. Po tom, co vikingové před stovkami let vykáceli přes 90 % stromů a lesů, není snadné najít na Islandu skutečný les. O to unikátnější a lákavější je tak nová, Forest lagoon, která se má otevřít v polovině roku 2022.

O Forest lagoon

Pokud se chystáte v letní sezóně 2022 na Island a zajímá vás víc informací, možná vás trochu zklameme. Na světlo se nedostalo ještě příliš mnoho detailních informací o tom, jaká Forest lagoon vlastně bude a můžeme tak jen hádat z obrázků a tiskových zpráv.

Očekává se, že atrakce přiláká více návštěvníků na severní pobřeží ostrovního státu tím, že kombinuje koupání v lese s přírodními termálními bazény. Basalt Architects, stejná firma za Blue Lagoon poblíž letiště v Reykjavíku a Geosea Geotermální mořské lázně, Husavík, asi hodinu jízdy od Akureyri, staví lázně.

Podle informací na oficiálních stránkách forestlagoon.is půjde o lagunu se dvěma bazény a dvěma swim up bary, podobně tedy jako například v Blue lagoon či Sky lagoon. Celá laguna je v prostoru o rozloze 1300 metrů čtverečních a dokáže najednou pojmout až 200 návštěvníků.

I přesto, že se tohle číslo nemusí zdát vysoké, nebude pravděpodobně ve Forest lagoon tolik návštěvníků z řad místních, tak jako je to například ve Sky lagoon. Akureyri je mnohem méně obydlené město a největší obsazenost se tedy dá očekávat hlavně v měsíci červen až září, mimo sezónu pak bude pravděpodobně mnohem větší šanci zakoupit si vstupenku přímo na místě, bez rezervace předem.

Pokud se ovšem chystáte do Forest lagoon ve zmiňovaných letních měsících, doporučujeme si zkontrolovat obsazenost laguny pár dnů předem, protože ze zkušeností víme, že ve Sky lagoon či Blue lagoon není vstup bez rezervace předem téměř nikdy možný.

Očekává se, že Forest lagoon, které vznikly díky objevu čerstvého horkého pramene při stavbě nedalekého tunelu, budou mít na město dobrý vliv a nalákají turisty, kteří by za normálních okolností zůstali jen na jednu noc, k delšímu pobytu.
I cesta do lázní je součástí dobrodružství: procházka lesem postupně odhaluje dřevem obloženou stavbu vytesanou do úbočí hory.

Ceny, vstupy a rezervace

Určitě vás zajímá nejen to, co ve Forest lagoonu najdete a co si zde můžete užít, ale také kolik to bude stát a zda to nakonec stojí za to. Ceny vstupního jsou už veřejné, můžete je najít na zmiňované oficial website laguny. Kolik je tedy lesní laguna na Islandu. Máme pro vás odpověď, zda chcete Forest lagunu navštívit jednou nebo opakovat.

Cena za vstupenku do Forest lagoon je 5 800 ISK, což je 45 USD. Vstupné pro 2 osoby s 2 drinky na baru je 13 900 ISK, tedy 108 USD.

Jako téměř všude jinde na Islandu jsou i zde možnosti skupinových slev, obvykle pro 10 a více osob.

Šatna a sprcha ve Forest lagoon

Lesní laguna, stejně jako mnoho jiných islandských horkých pramenů, bude vyžadovat, aby se hosté před vstupem do bazénu převlékli. Forest lagoon poskytuje k tomuto účelu převlékárny a šatny, které pojmou stovky návštěvníků.

Stále není definitivní odpověď, zda budou společné sprchy nebo si můžete zaplatit soukromou sprchu či šatnu. Ale jako ve všech koupalištích a laguně na Islandu, i zde ve Forest lagoon, musíte se před vstupem do bazénu osprchovat nazí.

Umístění a kontakty

Forest Lagoon je kousek od centra města Akureyri. K dispozici jsou geotermální bazény, sauna, relaxační salonek, dva bary ve vodě u bazénu a vlastní restaurace v laguně Forest.

(+354) 585-0090
info@skogarbad.is
GPS: 65,67008963499416, -18,042278886492138

Jak daleko je Forest Lagoon od letiště

Forest lagoon není tou nejbližší lagunou, kterou můžete navštívit v okolí letiště. Vzdálenost Forest lagoon od letiště je 432 km, jízdou autem do 5 hodin a 30 minut. Nejsnazší způsob dopravy do Forest lagoon je autem z autopůjčovny, další možnosti je potom autobus a nejrychlejší volbou je letecky z letiště v Reykjavíku.

© 2017 - 2022 Islandbezcestovky.cz