Sever Island – místo těch největších kontrastů

akureyri-island

Akureyri je malé velké město na Islandu. Je dostatečně velký, aby nabízel bohatý výběr zábavy, umění a kultury, a přitom dostatečně malý, aby byl velmi osobní a blízký přírodě.

Forest lagoon

Island bývá označován jako země ohně a ledu a díky kombinaci těchto přírodních úkazů si zde turisté mohou užít horké prameny a laguny. Některé z nich jsou přírodní, jiné jsou uměle vytvořené a jedním z nejnovějších je Forest Lagoon.

GeoSea

Geotermální lázně GeoSea, přiléhající k útesům nad zálivem Skjálfandi, jsou nejkrásnějšími islandskými horkými prameny na světě.

Horké prameny Fosslaug je skrytá koupel na severu Islandu. Horký pramen se nachází v blízkosti velkého vodopádu a je z něj krásný výhled.

Toto legendární místo ke koupání, Grettislaug v Reykir ve Skagafjordur na severním Islandu, je místem koupání Grettir Silné z tradice Saga. Geotermální bazén se nachází u moře s úžasným výhledem a byl postaven z přírodních kamenů.

jezero-myvatn

Severní Island je domovem krásné jezerní oblasti Mývatn. S rozlohou 36,5 kilometrů čtverečních je Mývatn čtvrtou největší vodní plochou na Islandu, i když jeho rozsah je jen jednou z vlastností, které přitahují hosty po celý rok.

Asbyrgi (Úkryt bohů) je pozoruhodný kaňon ve tvaru podkovy. Vikingští osadníci věřili, že jde o otisk kopyta vytvořený Sleipnirem, Odinovým osminohým létajícím koněm ze severské mytologie.

Kaňon Kolugljufur, jedno z nejlepších míst na Islandu mimo vyšlapané cesty, je jen kousek od Ring Road. Kaňon Kolugljufur, bez ohledu na to, jak krásná je tato přírodní zajímavost, stále nedosáhl proslulosti ostatních kaňonů v zemi.

Krafla je velký vulkanický systém na severu Islandu. Epicentrem systému je kaldera Krafla, obrovský výbuchový kráter. Kaldera je obklopena neskutečnou krajinou bublajících bahenních nádob a fumarol.

Dimmuborgir nedaleko jezera Mývatn je oblastí lávových polí, sopečných jeskyní a skalních útvarů, které lze prozkoumat po značených turistických stezkách.

Tradiční domy Glaumbær vám umožní nahlédnout do domácnosti minulé éry v jejich přirozeném prostředí. Na Islandu bydleli všichni v travnatém domě. Některé z nich dodnes zdobí zemi a jsou považovány za důležité z historického hlediska.

Vodopád Aldeyjarfoss je jedním z nejlépe skrytých drahokamů na severním Islandu, nedaleko od super populárního vodopádu Goðafoss, mystického jezera Myvatn nebo dokonce od Akureyri, hlavního města severu.

© 2017 - 2022 Islandbezcestovky.cz