Co dělat v Reykjavíku a v nejbližším okolí?

Island je již nějakou dobu oblíbenou prázdninovou destinací. Jeho dechberoucí přírodní krajina v kombinaci s nekonečným množstvím aktivit a památek, které je třeba vidět, z něj dělají rok co rok oblíbeným místem.

Nedávná erupce Fagradasfjall jen přidává na její popularitě s tisíci turistů, kteří se hrnou do země v naději, že budou svědky aktivní sopky na vlastní oči. Pokud jste právě přistáli nebo možná máte nějaký volný čas a hledáte inspiraci, jak ho strávit, zde je seznam věcí, které můžete v Reykjavíku dělat:

Vyšplhejte na věž Hallgrímskirkja

hallsgrimskirkja

Zdaleka největší památka Reykjavíku, kostel Hallgrímskirkja, se nachází přímo uprostřed města a je vidět téměř z jakéhokoli místa hlavního města.

Jeho ikonická fasáda inspirovaná mnoha přirozeně nalezenými vulkanickými čedičovými sloupy v kombinaci se snovým interiérem a bohatou historií z něj činí jednoznačné místo k návštěvě.

Kostel nabízí návštěvníkům také 360stupňový panoramatický výhled na město ze své 75metrové věže. Za velmi jasného a slunečného dne můžete mít dokonce šanci spatřit v dálce poloostrov Snæfellsnes.

Je to ideální místo, kde se lidé mohou dívat, a jen proto, aby si město a jeho atmosféru, ať už z výšky, trochu ujasnili. Cesta výtahem na věž stojí 1 000 ISK (asi 200 Kč), ale stojí za to!

Prozkoumejte graffiti scénu v Reykjavíku

Může to být překvapení, ale hlavní město Islandu hostí některé z nejlepších reprezentací Street Art. S místními a zahraničními umělci, kteří spojují své síly, některé boční ulice Laugaveguru ožívají živými barvami a kontrastními tvary.

Vydejte se trajektem na ostrov Viðey

videy-island

Nachází se jen co by kamenem dohodil od Reykjavíku, přesněji 20 minut jízdy lodí je ostrov Viðey. Spojením historie, umění a kultury lze tento malý klenot prozkoumat pěšky nebo na kole. Několik pěších cest umožňuje návštěvníkům pohodlně se toulat po Viðey a objevovat jeho mnoho tváří.

Z ostrova lze také pozorovat nádherné výhledy na oceánské pobřeží Reykjavíku. Během léta vyplouvají trajekty denně z Ægisgarðuru a přístavu Skarfabakki, zatímco tato služba je nabízena pouze o víkendech v zimním období (a vyplouvá pouze ze Skarfabakki).

Navštivte Muzeum penisů

museum-penisu

Pokud byste se měli během své cesty na Island rozhodnout navštívit jedno muzeum, muzeum Penis je to pravé! Toto muzeum, které se nachází v srdci města, je bezpochyby jediné svého druhu! S něco málo přes 300 vkusně vystavených pohlavních orgánů lidského i zvířecího původu se muzeum penisu rok co rok těší celosvětové popularitě.

V jeho prostorách je také obchod se suvenýry, který vám umožní odvézt si domů něco neobvyklého, přinejmenším vzpomínek, které vás přimějí mluvit o městě!

Vyzkoušejte slavné hotdogy Bæjarins Beztu

Bæjarins Beztu

Od otevření svých dveří v roce 1937 je stánek s párky v rohlíku Bæjarins Beztu jedním z nejlepších míst, kam rychle, ale přitom chutně zajít. Kdysi místní oblíbený Bæjarins Beztu se rychle stal také turistickým centrem. Často to poznáte podle jeho směšně dlouhých linií, ale potěšení vyžaduje trpělivost!

Možná se ptáte, co přesně dělá to tak populární? No, kromě toho, že je otevřený během všech druhů bláznivého islandského počasí, je hot dog sám o sobě vyroben s určitým šmrncem. Místo vepřového nebo hovězího se vyrábí z jehněčího masa a jeho kečup se vyrábí z jablek místo glukózy. Pokud jste ochutnali nejlepší hot dog na světě, můžete tak učinit na adrese Tryggvagata 1, 101 Reykjavík.

Muzeum Perlan

perlan-reykjavik

Muzeum Perlan najdete na vrcholu kopce Öskjuhlíð. Původně sloužil jako zásobník teplé vody, od roku 1991 je přístupný veřejnosti.

Domov pro nepřeberné množství vzrušujících výstav, planetárium, kavárnu a několik obchodů se suvenýry, můžete snadno strávit půl dne v tomto nádherném, ale rozmanitém muzeu. Jeho otočná skleněná kupole umožňuje návštěvníkům získat panoramatický výhled na hlavní město, ať už z dálky. L

esy Öskjuhlíð jsou také příjemnou oblastí s mnoha pěšími stezkami, které vám umožní pohodlně prozkoumat region. Najdete zde také zajímavé památky z druhé světové války.

Projděte se po Laugavegur

laugavegur-reykjavik

Zdaleka nejslavnější ulice Islandu, Laugavegur, je plná obchodů, barů a restaurací, které vyhovují každému vkusu! Prozkoumejte živou atmosféru tohoto malého hlavního města, vychutnejte si šálek kávy venku, zatímco se budete dívat na lidi, nebo možná nakupujte na poslední chvíli. Ať už se rozhodnete udělat cokoliv, nebudete litovat!

Prozkoumejte Harpu

harpa-reykjavik

Koncertní síň Harpa je jednou z těchto památek, které si přímo žádají vaši pozornost. Jeho exteriér je obzvláště pozoruhodný, protože je celý vyroben ze zrcadlových skleněných částic, které krásně odrážejí vody oceánu. Sídlí zde islandská opera a islandský symfonický orchestr a je to ideální místo, kde si můžete užít trochu klidu a pohody.

Pozorujte polární záři u majáku Grotta

grotta-reykjavik

Během léta funguje Grotta jako ptačí útočiště, protože v této oblasti hnízdí mnoho druhů ptáků. Během zimy je to však jedno z oblíbených míst, kde můžete být svědky polární záře nejblíže městu.

Návštěva majáku vyžaduje trochu chůze, ale vše stojí za to. Z majáku je za jasného počasí dokonce vidět přes vodu na poloostrovy Reykjanes a Snaefellsnes.

Dávejte pozor na načasování přílivu a odlivu, protože maják je spojen s pevninou jen výběžkem pevniny, který se během přílivu ponoří pod hladinu moře.

Virtuální prohlídka ostrova ve FlyOver Iceland

flyover-iceland

FlyOver Iceland je nejnovější atrakce v Reykjavíku, kterou si nemůžete dovolit minout. Využívá nejmodernější technologii, aby vám poskytla pocit letu. Před odletem jsme zhlédli dvě předpremiéry. Jeden se jmenoval Longhouse, kde jsme viděli model domu prvních osadníků zde na Islandu.

Druhým byl multiprojekční zážitek, který nás přenesl od počátku vzniku tohoto ostrova až po dnešek. Poté jsme se posadili na pohodlnou sedačku před 20metrovou kulovou zástěnou a nohy nám visely.

Nakonec začal vizuální film se speciálními efekty, včetně větru, mlhy a vůní, v kombinaci s pohybem jízdy, který nás vzal na vzrušující cestu napříč Islandem.

V zimě je místo otevřeno od 11:30 do 18:30. Vstupenky si můžete rezervovat online.

Sun Voyager

Sun Voyager vztyčil v roce 1990 Jon Gunnar Arnason na památku 200. výročí města. Konstrukce lodi z nerezové oceli směřuje na sever a nabízí fantastický výhled na horu Esjan. Původně měl pozdravit západ slunce na západě města.

Sun Voyager nabízí skvělý výhled na horu Esja a mnoho malých ostrůvků v zálivu

© 2017 - 2022 Islandbezcestovky.cz