Ægisíðufoss

Ægissufoss (neboli Ægissíðufoss) je jedním z vodopádů na Islandu. Kdekoli jinde by se tento vodopád mohl stát hlavní atrakcí, ale tady na Islandu je řada vyšších, hlučnějších vodopádů.

Pouhé 2 kilometry po silnici najdete po levé straně parkoviště k vodopádu Bruarfoss. Je relativně malý, ale velmi malebný. Lidé říkají, že je to nejmodřejší vodopád Islandu a skutečný skrytý klenot ve Zlatém kruhu.

Barva vody vzniká chemickou reakcí mezi horninami a okolní půdou v kombinaci s vodou z vodopádů. Tmavé vulkanické skály jsou ve vysokém kontrastu s modrou vodou, což činí celkový obraz velmi malebným.

Fagrifoss, vodopád v řece Geirlandsá, je nádherný vodopád, který rozhodně dělá čest svému jménu. Je to na cestě do Laki a cesta je členitá s řekami, které může být zrádné překonat, pokud hladina vody stoupne kvůli spoustě dešťů a teplému počasí. Pohled na vodopád je nejlepší z východní strany, ale k dobrému výhledu je potřeba trochu výšlapu.

gluggafoss-vodopad

Gluggafoss je neobvykle malebný vodopád, který leží mimo vyšlapané cesty a ve srovnání s jeho populárnějšími příbuznými sousedy, Seljalandsfoss a Gljúfrabúi, má tendenci zůstat bez povšimnutí. To dává zdejším návštěvníkům možnost pokochat se některými z jeho scénických rysů s několika, pokud vůbec, dalšími dušemi kolem.

Háifoss neboli „Vysoký vodopád“ je vodopád v údolí Fossárdalur, nejvnitřnější z údolí Þjórsárdalur na jižním Islandu. Jedná se o třetí nejvyšší vodopád v zemi.

hjalparfoss-vodopad

Hjálparfoss je vodopád (nebo oficiálně dvojice vodopádů, které se spojují) na jižním Islandu.

Jeskyně Hjörleifshöfði nebo jak ji turisté znají Yoda Cave je přirozeně vytvořená jeskyně v hoře Hjörleifshöfði na jihu Islandu. Samotná hora má velmi zajímavou historii a geologii.

Fjaðrárgljúfur je velmi mohutný a nádherný kaňon, který se nachází v jihovýchodní části severské ostrovní země v severním Atlantiku, na Islandu. Kaňon, který má zcela unikátní hadovitý tvar, získal své jméno podle řeky, která jím protéká, Fjaðrá, která je malá, ale velmi studená, nicméně kaňon je celý velkolepý a působivý a mezi lidmi není příliš známý. mnoho návštěvníků přijíždí vidět tuto odlišnou zemi.

Vodopád Kvernufoss na jihu Islandu je nádherným a skrytým sousedem velmi oblíbeného vodopádu Skógarfoss. Hřmící vodopády, které se řítí přes strmé mechem porostlé útesy a jsou přístupné po drsné turistické stezce.

Gjáin je malebná soutěska nacházející se v údolí Þjórsárdalur na jihovýchodě Islandu. Na Islandu najdeme i jeden z menších, ale půvabnějších vodopádů.

urridafoss

Vodopád Urridafoss je jedním z méně známých vodopádů na jihu Islandu, i když je velmi snadno dostupný a je jen 2 minuty jízdy od hlavní silnice. Pokud jste příznivci vodopádů, pak byste si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu tohoto vodopádu, který se nachází mezi Selfoss a Hella.
Název vodopádu vychází z místních ryb, pstruhů, kterých se na řece Thjorsa hojně vyskytuje. Urrida je islandský výraz pro „pstruha“.

© 2017 - 2022 Islandbezcestovky.cz