Islandský gejzír je asi hodinu jízdy od hlavního města Reykjavíku, ale tento gejzír již není aktivní. Nemusíte být ale vůbec zklamaní, protože ve stejné oblasti leží další gejzír a Strokkur, který je aktivní a velmi často.

vodopad-gullfoss

Gullfoss je jen asi 1 hodinu a 40 minut jízdy od Reykjavíku a je snadno dostupný pro jednodenní výlet z islandského hlavního města. Gullfoss, který se nachází v kaňonu řeky Hvítá na jihozápadě Islandu, byl vždy jednou z nejznámějších přírodních atrakcí země.

Kaňon Brúarhlöð je skrytým klenotem Islandu a pokud jste někdo, kdo miluje krátké túry, procházky přírodou za pozorováním a tráví hodiny v klíně přírody, pak je toto místo pro vás jako stvořené.

Na cestě ze Selfossu ke gejzírům ve Zlatém kruhu je krátká zastávka u kráteru Kerið plného vody.

Hloubka vody v kráteru dosahuje hloubky 7 až 14 metrů. Můžete sledovat stezku kolem a na dno kráteru.

Doporučené

Thingvellir je národní park, který byl prohlášen za světové dědictví UNESCO, klikněte zde pro informace z Unesco o Thingvellir. Velmi zvláštním jevem, který zde můžete vidět, jsou dvě tektonické desky. Island je rozdělen Euroasijskou a Severoamerickou deskou a je jediným místem na světě, kde je tato trhlina vidět nad hladinou moře.

Oxararfoss (Öxarárfoss) je vodopád v národním parku Thingvellir. Tento vodopád je na rozdíl od mnoha jiných na Islandu ručně vyrobený. Předpokládá se, že se to dělá proto, aby obyvatelé národního parku Thingvellir měli pitnou vodu.

Fáxi

Faxi vodopád je 80 metrů široký a 7 metrů vysoký. Skvělé na tomto vodopádu je, že se můžete dostat velmi blízko k samotnému pádu.

© 2017 - 2022 Islandbezcestovky.cz