Tento vrak letadla DC-3 námořnictva Spojených států je jednou z nejneobvyklejších památek na jižním Islandu. Letadlo (s nápisem United States stále viditelným na trupu) havarovalo v listopadu 1973, naštěstí bez obětí a od té doby zůstalo na pláži. Skutečná příčina havárie nebyla známa (alespoň veřejně). Zdá se také, že nedošlo k žádnému pokusu získat zpět vrak; místo toho to ponechala arktickým živlům v posledních několika desetiletích.

Návštěvníci dříve mohli sjet po pláži k místu havárie, ale v březnu 2016 místní majitelé pozemků zakázali přístup vozidlům jedoucím po pláži. Nyní musíte ujít 2,5 míle, abyste se dostali k vraku. Vlastní procházka není špatná, ale je velmi dlouhá a cestou zpět se pěkně unavíte. Island je také proslulý šílenými změnami počasí, takže při chůzi na místo musíte počítat s deštěm nebo sněhem. Ujistěte se, že jste připraveni.

Na cestě k havárii letadla opravdu není žádná značka, takže jakmile budete v oblasti, budete muset dávat pozor na zaparkovaná auta. Je to 10 minut od vodopádu Skógafoss nebo 18 minut od Vik. Pokud používáte telefon jako GPS, Mapy Google vás upozorní na místo vraku letadla.

© 2017 - 2022 Islandbezcestovky.cz