• Dovolená na Islandu bez cestovky

Islandský gejzír je asi hodinu jízdy od hlavního města Reykjavíku, ale tento gejzír již není aktivní. Nemusíte být ale vůbec zklamaní, protože ve stejné oblasti leží další gejzír a Strokkur, který je aktivní a velmi často.

vodopad-gullfoss

Gullfoss je jen asi 1 hodinu a 40 minut jízdy od Reykjavíku a je snadno dostupný pro jednodenní výlet z islandského hlavního města. Gullfoss, který se nachází v kaňonu řeky Hvítá na jihozápadě Islandu, byl vždy jednou z nejznámějších přírodních atrakcí země.

Kaňon Brúarhlöð je skrytým klenotem Islandu a pokud jste někdo, kdo miluje krátké túry, procházky přírodou za pozorováním a tráví hodiny v klíně přírody, pak je toto místo pro vás jako stvořené.

Na cestě ze Selfossu ke gejzírům ve Zlatém kruhu je krátká zastávka u kráteru Kerið plného vody.

Hloubka vody v kráteru dosahuje hloubky 7 až 14 metrů. Můžete sledovat stezku kolem a na dno kráteru.

Seltún je jedním z těch míst, které z 99 % navštívíte, když poprvé přijedete na Island. Při plánování výletu zemí ledu a ohně se vám jistě nejednou či dvakrát podařilo spatřit barevné fotografie z tohoto místa.

jokulsarlon-island-3

Ledovcová laguna Jokulsarlon je jednou z nejpozoruhodnějších památek Islandu, nachází se asi 60 km východně od národního parku Skaftafell a téměř 400 km od Reykjavíku.

Mýrdalsjökull je nejjižnější ledovec na Islandu a čtvrtý největší co do rozlohy, pokrývá přibližně 600 km2 nebo asi 130 km3 ledu.

Ledovec Sólheimajökull nebo jen Sólheimajökull (polovina „jökull“ znamená ledovec) je jedním z nejnavštěvovanějších ledovců v jižní oblasti.

Doporučené

Thingvellir je národní park, který byl prohlášen za světové dědictví UNESCO, klikněte zde pro informace z Unesco o Thingvellir. Velmi zvláštním jevem, který zde můžete vidět, jsou dvě tektonické desky. Island je rozdělen Euroasijskou a Severoamerickou deskou a je jediným místem na světě, kde je tato trhlina vidět nad hladinou moře.

Ostrovy Vestmannaeyjar je malý shluk ostrovů u pobřeží jižního Islandu. Největším a jediným obydleným ostrovem je Heimaey (Domovský ostrov), který má více než čtyři tisíce obyvatel, kteří se živí převážně rybářským průmyslem.

Oxararfoss (Öxarárfoss) je vodopád v národním parku Thingvellir. Tento vodopád je na rozdíl od mnoha jiných na Islandu ručně vyrobený. Předpokládá se, že se to dělá proto, aby obyvatelé národního parku Thingvellir měli pitnou vodu.

Pláž Reynisfjara se v posledních letech stala internetovou senzací a lidé ji identifikují jako pláž s černým pískem. Jeho filmové ztvárnění a sloupy z něj udělaly ideální místo pro duo šmejdy. Díky svému dramatickému a zajímavému výhledu se pláž Reynisfjara umístila v top 10 seznamu nejkrásnějších netropických pláží na světě.

© 2017 - 2022 Islandbezcestovky.cz