Secret lagoon (islandsky Gamla laugin) se řadí mezi nejstarší bazény na Islandu (bazén byl postaven už v roce 1891) a samotný bazén tak opravdu vypadá. Narozdíl od Blue lagoon či Sky lagoon jsou tyhle horké prameny v přirozeném prostředí, okolo vás můžete vidět skutečné malé gejzíry a geotermální oblast.

Tuhle lagunu najdete v malé vesničce na jihu Islandu, ve Flúdiru, která je známá svými skleníky a jde také o místo, odkud pochází houby, které si můžete koupit v islandských supermarketech, jako je například Bonus.

Secret lagoon má pouze jeden velký bazén s jednou teplotou. Není zde žádná sauna ani jiné vířívky, jako například v nedaleké Fontaně v Laugarvatnu. Jde o jednoduchou, ale přesto okouzlující lagunu, která má svoje kouzlo jak přes den, tak v noci.

Celý bazén není příliš velký. Můj tip, že se sem vejde okolo 100 lidí. Ve větším množství lidí už by koupání v bazénu mohlo být nepohodlné a přelidněné.

Já jsem měl vždy to štěstí, že jsem byl v Secret lagoon v době, kdy zde bylo asi 40 – 50 dalších návštěvníků a v tom případě máte dostatek místa na to, abyste si užili vlastní prostor a měli konverzaci jen pro sebe.

Rád navštěvuji tyhle horké prameny vždy, když projíždím jihem Islandu. Není to daleko od hlavní cesty ring road, stačí odbočit za Selfossem a za 40 minut jste na místě. Ceny v Secret lagoon jsou jedny z nejnižších za placené horké prameny na Islandu a navíc si zde můžete půjčit nejen ručník ale i plavky, v případě, že jste koupání v laguně neplánovali.

I přesto, že nemají swim-up bar jako třeba ve Sky lagoon nebo ve Forest lagoon, můžete si kdykoliv zajít z bazénu na recepci (asi 10 metrů) a zakoupit si pití tam. Jedinou nevýhodou je to, že sebou musíte mít vždy peníze nebo platební kartu, protože zde nemají platební čipy jako v modernějších lagunách.

Moje návštěva Secret lagoon a recenze

Moje poslední návštěva téhle skryté laguny na Islandu byla v někdy o víkendu v dubnu 2022. Bylo to součástí našeho výletu po Golden circle, začínali jsme ráno v hotelu Laekur v Helle a naše první zastávka hned po vodopádu Aegissidufoss byla právě ve Flúdiru, v Secret lagoon.

Dorazili jsme asi ve 2 odpoledne a na parkovišti jsme viděli jen jeden autobus a několik jeepů cestovních agentur – měli jsme štěstí, ještě nepřijeli velké autobusy z Golden circle výletů.

Na recepci jsme zakoupili vstupné a první drinky a vydali jsme se do sprch. Pokud je to vaše první sprchování v bazénu či v laguně na Islandu, musím vás varovat. Na Islandu je povinností se ve společných sprchách (samozřejmě rozdělené na pánskou a dámskou část) sprchovat nazí, bez oblečení.

V první části převlékací místnosti si necháte boty a dále pokračujete do oddělení se skříňkami a sprchami, levá část je pro muže, napravo jsou ženy.

Zde si vyberete některou z volných skříněk, kam vložíte své oblečení a cennosti. U každé skříňky je klíček na gumičce, kterou si můžete dát jako náramek na ruku. Poté pokračujete se svými plavkami do sprch, kterých je v Secret lagoon asi 5 – 7 v pánské části.

Po sprchování už stačí vyjít ven a během pár kroků se dostanete po schodech do samotného bazénu.

My jsme se vydali do zadní části laguny, která není tak hluboká ale díky páře zde máte víc soukromí, nejste uprostřed davu a navíc kolem sebe můžete pozorovat geotermální aktivitu Islandu na vlastní oči.

V Secret lagoon jsme zůstali asi 2,5 hodiny, poté už jsme začali být hladoví a užili jsme dostatek relaxu, takže jsme mohli pokračovat dál a vyzkoušet místní rajčatovou polévku v Fridheimar (pokud jste opravdu hladoví, pak bych radši doporučil nedalekou restauraci Mika v Reykholtu anebo farmu Efstidalur se skvělými burgery).

Vstup pro dva a dva drinky nás v Secret lagoon stál pouhých 6 900 ISK (jeden vstup pro dospělé 3000 ISK a jedno pití za 450 ISK). Za tuhle není možné koupit ani jednu vstupenku ve Sky lagoon, takže pokud hledáte ty nejlevnější horké prameny, Secret lagoon je vhodná volba.

Stojí Secret lagoon za to?

Při srovnání s Blue lagoon, Sky lagoon nebo Laugarvatn Fontanou vychází Secret lagoon asi nejlépe jen z hlediska ceny. Plusy, které tahle laguna nabízí jsou v tom, se nachází v ideální lokalitě, hlavně pro ty, kteří si chtějí po výletu v Golden circle odpočinout a zakončit den koupáním.

Nevýhodou může být až přílišná jednoduchost. Je zde jen jeden bazén, na baru/recepci mají výběr jen z menších jídel, které jsou vhodnější spíše jako svačiny a pokud Secret lagoon navštívite zrovna v čas, kdy přijedou všechny autobusy cestovních agentur, může tam být přelidněno.

Vstupenky do Secret lagoon a cena

Ceny vstupného v Secret lagoon jsou opravdovými pozitivem. Vstupné pro dospělé stojí 3000 ISK / osobu, děti mladší 14 let mají vstupné zdarma a senioři (starší 67 let) platí za vstup do Secret lagoon jen 2200 ISK.

Pro místní, kteří navštěvují Secret lagoon častěji, několikrát během roku, je možné zakoupit multipass za 24 000 ISK, díky kterému získáte 10 vstupů do těchto skrytých horkých pramenů.

Jak najít Secret lagoon – lokace a mapa

Umístění téhle laguny je opravdu trochu skryté, ale s navigací (a často i bez ní) Secret lagunu snadno najdete.

Nejprve se musíte dostat do městečka Flúdir a poté jen pokračovat po hlavní silnici, která Flúdir protíná.

Mezi oblastí se skleníky (uvidíte je pokud budete přijíždět z Reykholtu a Golden circle) a benzínovou stanicí (na druhé města) je malé údolí, ve kterém najdete odbočku ke skleníkům. Zde stačí pokračovat asi minutu až dvě po asfaltové silnici a poté uvidíte po pravé straně parkoviště a vstup do Secret lagoon.

Parkování u Secret lagoon

Místní parkoviště je dostatečně velké, protože zde každý den zastavuje množství velkých autobusů, takže se nemusíte obávat toho, že byste sem nevešli.

Pokud do Secret lagoon dorazíte a opravdu nebudete schopni najít místo k zaparkování, doporučuji Secret lagoon v téhle situaci přeskočit a vyzkoušet třeba Fontanu v Laugarvatn, která je nedaleko, případně místní bazén ve Fludiru.

Přejít do Google maps a zobrazit Secret lagoon na mapě

Adresa a kontakty:

 • 64.13793248309422, -20.309308084656003
 • Adresa: Hvammsvegur, 845 Flúðir
 • Telefon pro turistické informace: + 354 853 30 33
 • Telefon na recepci: +354 555 33 51
 • E-mail: info@secretlagoon.is

Secret lagoon – otevírací doba

Horké prameny Secret lagoon ve Flúdiru mají otevřeno každý den, po celý rok. Navštívit je můžete každý den, od 10 ráno do 8 večer.

 • Pondělí: 10:00–20:00
 • Úterý: 10:00–20:00
 • Středa: 10:00–20:00
 • Čtvrtek: 10:00–20:00
 • Pátek: 10:00–20:00
 • Sobota: 10:00–20:00
 • Něděle: 10:00–20:00

Rezervace v Secret lagoon – je nutná?

Pokud se chystáte do Secret lagoon v sezóně, v letní měsíce (červen až září) doporučil bych si rezervovat vstupenky předem.

Občas může být problém s nedostatkem volných míst a to především odpoledne a ve večerních hodinách, kdy všichni turisté skončí svůj výlet po Zlatém okruhu a zakončí ho právě v Secret lagoon. Rezervace vstupenek předem můžete provést přímo na officiální stránce SecretLagoon.is

© 2017 - 2022 Islandbezcestovky.cz