Modrá laguna je proslulá svou tyrkysově modrou barvou vody a díky silice, která je ve vodě obsažena, má léčivé účinky. Mnoho turistů to považuje za destinaci, kterou musíte vidět, ale vstupné je neúměrně drahé.

Lázně Fontana jsou termální bazén, který se nachází na Zlatém okruhu, vedle ledově studeného jezera Laugarvatn. Po pár minutách jízdy po trase 37 dorazíte do Laugarvatn Fontana.

Pokud jste někdy chtěli plavat v horkém prameni uprostřed hor, pak pro vás mám ideální místo! Nachází se pouhých 40 minut od Reykjavíku na jižním Islandu, Reykjadalur je úžasné prostředí pro jednodenní výlet.

Hrunalaug

Malý a útulný, tento horký pramen je starý kamenný bazén s menším betonovým bazénem na straně. I když se bazén nachází na soukromém pozemku, není vybaven šatnou ani podobným zařízením, které je jednou z hlavních atrakcí tohoto vřídla. Pobyt na tomto místě vám poskytne autentický zážitek z koupání v divokém neudržovaném horkém prameni, jaký jste museli číst ve středověkých historických knihách a mytologiích.

Secret Lagoon připisuje své jméno nádhernému místu ukrytému v čisté islandské přírodě. Uvidíte páru vycházející z teplé vody stoupající mezi malé kopce pokryté zeleným mechem.

Seljavallalaug Pool byl postaven v roce 1923 a je jedním z nejstarších bazénů na Islandu. Je to uměle vytvořené, ale přirozeně vyhřívané blízkým horkým pramenem a udržované místními dobrovolníky. Pokud jste na jižním Islandu a máte čas, musíte se zde zastavit.

Vřídlo Skátalaug se nachází na poloostrově Reykjanes. Je usazen v samotné zemské kůře. Vzhledem k tomu, že oblast není označena žádným kamenem, cestovatelé často tento horký pramen míjejí.

© 2017 - 2022 Islandbezcestovky.cz