Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Urridafoss

Vodopád Urridafoss je jedním z méně známých vodopádů na jižním Islandu, přestože je velmi snadno dosažitelný a nachází se jen 2 minuty jízdy od hlavní silnice.

Pokud jste fanoušky vodopádů, určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu tohoto vodopádu, který se nachází mezi Selfossem a Hellou. Název vodopádu je založen na místních rybách, pstruzích, které jsou hojné na řece Thjorsa. Urrida je islandský termín pro „pstruhy“.

Díky svému umístění nejsou Gullfoss ve Zlatém kruhu a Skogafoss nejoblíbenějšími místy k návštěvě, stejně jako Seljalandssfoss.

Jak se dostat k Urridafossu?

Vodopád Urridafoss je velmi snadno dosažitelný. Pokud jedete ze Selfossu, uvidíte před mostem přes řeku Thjorsa odbočku. Odbočka je asi kilometr nebo dva za křižovatkou na silnici 30 směrem na Flúdir.

Pokud jedete ze Zlatého kruhu, z Flúdiru, použijte stejnou trasu. Jakmile vystoupíte z dálnice 30 na dálnici 1, budete pokračovat asi minutu a uvidíte vodopád.

Pokud přijdete k vodopádu z východu, z Helly, najdete značku a otočíte se k vodopádu téměř okamžitě poté, co přejdete most přes řeku Thjorsá.

Po odbočení z hlavní silnice se dostanete na skalní stezku, která bude pokračovat asi 1 km. Když se dostanete z kopce, zahněte doleva směrem k řece, aby se dostal na parkoviště a je jen pár kroků k vodopádu.

Je to placená atrakce?

Parkování a prohlídky památek Urridafoss nejsou placené, takže je můžete navštívit zdarma.

Parkoviště

Parkování u vodopádu Urridafoss je pro asi 10 – 15 aut, ale obvykle není nikdy dost místa, takže na parkovišti je vždy volné místo, kde můžete auto zastavit.

Leave a Comment