Skip to content Skip to footer

Půjčení auta na Islandu

Island je země, kde nejsou žádné železnice a ani autobusovou dopravou se nedostanete všude (kromě větších měst).

Pokud nehodláte stopovat, zůstává pak jediná možnost, jak po Islandu cestovat a to autem.

Téměř nikdo nevyužívá přepravy vlastního vozidla na trajektu, Půjčení auta na Islanduprotože by to vyšlo na mnohem více peněz, než půjčení auta.

To bohužel neznamená, že by půjčení auta na Islandu vycházelo levně. Právě naopak, v porovnání například s cenou letenek je půjčení auta finančně velmi nákladné.

Jestliže tedy plánujete svůj výlet na Island, měli byste si alespoň orientačně prohlédnout ceny za půjčení vozidel na letišti, v Reykjavíku či v jiných lokalitách.

 

Nejlevnější půjčení auta se nemusí vždy vyplatit

Na Islandu funguje množství autopůjčoven či půjčoven karavenů. Když si prohlédnete ceny za půjčení vozu na jeden den, pravděpodobně budete hledat ty nejlevnější možné půjčovny a vozy. Ne vždy se to ale vyplatí.

Hlavním důvodem může být to, že levné autopůjčovny nemají svoje pobočky po celém Islandu. V případě, že se vám s autem něco stane a je nepojizdné se tak musíte spolehnout sami na sebe a není možné se obrátit na nejbližší pobočku, ze které vám přivezou nové auto či zajistí odtah.

Levnější autopůjčovny na Islandu nemusí vždy jednat profesionálně a férově. Na internetu si můžete přečíst mnoho příběhů, kdy se snažili správci vozového parku z klientů dostat co nejvíce peněz tím, že jim účtovali každý, i téměř neviditelný škrábanec či poškození vozu. To vás může (hlavně v případě, kdy nemáte pojištění) stát nemalé peníze.

Největší půjčovny aut na Islandu

Pronájem auta na Islandu

Asi nejznámější a největší půjčovnou aut na Islandu je firma Budget.is, přes kterou bych doporučoval pronájem vozu sjednat. Nejlevnější vozidlo v nabídce je Hyundai i10, které vás vyjde asi na 1800 Kč/den (bez pojištění).

Hyundai i10 ovšem není vhodné auto pro všechny islandské cesty. Pokud máte v plánu jezdit mimo hlavní silnici N1 (která vede okolo celého Islandu), měli byste přemýšlet o něčem větším a nejspíše tak o vozidle s pohonem 4×4.

Půjčovna

GuideToIceland.is je jedna z nejznámějších stránek o Islandu, na které si také můžete pronajmout vozidlo anebo zarezervovat výlet. Jde o ověřenou společnost, která nabízí vozidla všech kategorií a cenová relace je velmi podobná, jako u Budget.is

Další půjčovny vozidel na Islandu:

Půjčení a pronájem auta od místních

Carrenters.is

Pronájem aut Islandu

Kromě klasických autopůjčoven funguje na Islandu také služba Carrenters.is. Jde vlastně o tržiště, které na jednom místě sjednocuje zájemce o pronájem auta a místní, kteří jsou ochotni své auto půjčit. Jak můžete na webu sami vidět, nabídka vozů je velmi rozmanitá, ale především jsou zde mnohem nižší ceny, než v případě klasických autopůjčoven.   

Na co si dát pozor při pronájmu auta

Předně je potřeba si uvědomit, že silnice na Islandu jsou opravdu jiné než v Česku. Je sice fakt, že hlavní silnic, která vede okolo celého Islandu je téměř všude asfaltová, ovšem mnoho cest k zajímavým destinacím je už pouze štěrková.

Navíc zde existuje typ silnic, tzv. F-road, na které potřebujete vyšší auta s pohonem 4×4, jelikož jejich kvalita může být opravdu špatná. Mohou vás potkat nejrůznější problémy, ať už jde o kameny či díry na silnici, cesty přes řeky bez mostů, zasněžené silnice, které se neodhrnují apod.

Proto byste měli v každém případě uvažovat o pojištění vozidla. Některé z půjčoven nabízí částečné pojištění vozu, ovšem vždy si pročtěte, co vše zahrnuje.

Jak předejít poplatkům za poškození vozidla

Pojištění vozidla je jednou z možností, jak se vyhnout nechtěným platbám za škrábance či jiné poškození vozidla. Další možností, která se často doporučuje je to, abyste si vozidlo při půjčování prošli přímo s pracovníkem půjčovny, vše zkontrolovali a také si nafotili aktuální stav vozu předtím, než ho převezmete.

Kam dál?

Sleduj mě jinde:

{{pluginSettings.generalSettings.writing.no_results}}
of {{actionSettings.pagesCount}}

Leave a Comment