Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lidé se ptají na stejné otázky, co je třeba nosit po celou dobu (co se týká procházení starými příspěvky?) v zimě na Islandu (zde mluvím o listopadu-konci dubna / polovině května).

obleceni-na-island

Zde je praktická rada. Pracuji ve venkovním cestovním ruchu a neustále potkávám zmrzlé turisty, protože jsou z teplých zemí a nejsou zvyklí na zimu, nebo proto, že nemají dobré oblečení. I když mají dobré oblečení, někdy mrznou (topné podložky, ať už se jim říká cokoli, jsou dobré pro zoufalé situace).

Žiji na Islandu a stále používám věci, které zde popisuji, po celou zimu.

Návrhy: 66North, Cintamani, Icewear, Zoon mají na svých webových stránkách a ve svých obchodech dobré věci. Pokud jde o levnější možnosti, podívejte se později na můj stav.

Nosit vrstvy (vlněné spodní prádlo, dobré fleecové věci, vodě a větru odolné skořápky, voděodolnost je zbytečná haraburdí, ručně vyráběné vlněné svetryz  Islandu jsou skvělé a také dobrý suvenýr, ale jiné vlněné oblečení také skvělé), 3-4 vrstvy pro horní a spodní část těla, lyžařské kalhoty jsou např. super. silné rukavice, ne nějaký tenký syntetický „high-tech“ haraburdí (levné velmi silné rukavice mohou být tucetkrát lepší než ultra drahé tenké rukavice). Silné izolované ponožky pro vaše nohy (k dispozici na všech super trzích na Islandu), např. z varma.is silná čepice, fleecový krční límec nebo velký šátek.

Pokud je vám příliš teplo, jednoduše sundáte vrstvy – je vždy lepší mít více vrstev, které můžete sundat, než mít nedostatek oblečení.

Malé hroty na boty pro ty, kteří nebyli zvyklí na led  jsou na ledu bezmocní. Malé hroty nezaberou moc místa a jsou levné – jsou k dispozici ve většině supermarketů na Islandu.

Pokud je to příliš mnoho věcí pro vaši tašku, strávte první den na Islandu nákupem této věci nebo si kupte další tašku jako doplněk k letence.

Pokud nemáte peníze na nákup drahých věcí, googlujte více, kupujte levnější věci, ale velmi větrovky s vodotěsnou vrchní vrstvou a 2-3 další vrstvy pod nimi, které jsou silné, i když jsou levné.

Většina lidí nechodí na takové výlety, aby potřebovali prodyšné high-tech polární průzkumné věci. Pokud chcete levné oblečení, které si můžete koupit na Islandu. Sportsdirect má na Islandu oblečení za dobré ceny, často nízké kvality, ale teplé. Nevadí že nebudete vypadat stylově, hlavně že budete mít dostatek vrstev.

Pokud na Islandu trávíte jen dva dny, pravděpodobně nebudete muset přebírat všechno toto oblečení. Stačí si koupit hroty pro vaše boty a získat levnou, ale větru / vodotěsnou vrchní vrstvu pro horní a dolní část těla, opravdu silné rukavice, čepici a šálu, a vzít si spoustu jakéhokoli druhu tlustého oblečení ze svého šatníku nebo od svých přátel.