Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pro cestovatele, kteří se chystají na Island letecky může vycházet jako nejlepší spojení trasa z Vídně do Keflavíku (Reykjavíku). Jediné přímé spojení z Vídně na Island (a obráceně) nabízí nízkonákladová společnost Wizzair. Letenky s touto společností koupíte na Island z Vídně často velmi výhodně.

Vyhledat letenky z Vídně do Keflavíku na Wizzair >>

V den, kdy píšu tyto informace jsou například k dostání letenky za méně než 1000 Kč, pokud bych letěl hned další den. Jde ovšem o základní cenu, takže pokud si sebou berete něco navíc, než jen příruční zavazadlo, potom si samozřejmě připlatíte.

Ceny za letenky z Vídně na Island

Letenky z Vídně nabízí Wizzair stejně jako z dalších destinacích často velmi levně. V základní sazbě, jen s příručním zavazadlem se můžete dostat i na stovky korun.

lety-viden-island

Nejlevnější spojení z Rakouska na Island najdete nejrychleji pomocí služby Kiwi.com. Zde stačí zadat do vyhledávání den nebo časové rozmezí, ve kterém chcete letět a služba vám vyhledá všechna spojení z Vídně a porovná podle cen.

Jak se dostat do Vídně a zpět?

letenky-viden-islandAsi nejpohodlnější variantou, hned po taxi službě, je autubus Student Agency nebo Flixbus, které oba jezdí přímo k terminálu letišti. Ceny obou služeb jsou srovnatelné, Flixbus mi nabídl jízdenky za 349 Kč, Student Agency potom za 390 Kč.

Více informací o letišti a spojení do Vídně a zpět najdete v článku https://www.cestujlevne.com/letiste/viden.

Jak se dostat z letiště v Keflavíku do Reykjavíku?

Letecké spojení z Vídně na Island není přímo do hlavního města Reykjavík, ale přistanete na letišti v Keflavíku, což je město vzdálené asi 50 km od Reykjavíku.

Metod, jak se dostat do hlavního města je několik. Tou nejlevnější je samozřejmě stopování. Stačí vyjít z areálu letiště a dostat se na hlavní cestu, která vede přímo do hlavního města.

Další možností je potom využít některého z autobusů. Jezdí zde buď přímé linky mezi letištěm a hlavním městem (Flybus, Airport Express nebo Airport direct) anebo městská doprava Straeto.

Ceny autobusů, které jedou přímo do Reykjavíku:

  • Flybus: 3 299 ISK
  • Airport Express: 3 051 ISK
  • Airport Direct: 3 290 ISK

letiste-keflavik-transportPřímé linky jezdí každou půlhodinu a konečná stanice v Reykjavíku je BSI. Zastávka leží nedaleko centra ale pokud se chcete dostat z města na venkov, musíte se dostat na druhé autobusové nádraží s názvem Mjódd.

Asi tou nejdražší možností, jak se dopravit z Keflavíku do Reykjavíku je potom taxi služba. Cena za taxi z letiště vychází asi na 4000 Kč z klasické pětimístné auto.

Pokud se chystáte cestovat na Islandu autem, které si půjčíte, pak se může vyplatit nechat si auto přistavit rovnou k letišti, anebo alespoň k přilehlému městu Keflavík. Většina společností, které půjčují auta na Islandu nabízí přistavení na letiště zdarma, anebo za poplatek, který je nižší než cena autobusu do hlavního města.

Kam dál?