letenky-praha-island-csaLetenky z Prahy na Island nabízí ČSA s přímým spojením bez přestupů. ČSA je momentálně jediná aerolinka, která nabízí přímé lety z Prahy, ovšem pokud vám nevadí jeden nebo více přestupů, můžete najít plno dalších spojů, nejčastěji s přestupem na některém z letišť v Londýně.

Vyhledat letenky z Prahy do Keflavíku na ČSA >>

Mimo sezónu se ceny letenek u ČSA na Island pohybují mezi 2 700 – 4 000 Kč. Není to tedy ta nejlevnější varianta, například s porovnání s lety od Wizzair z Polska nebo z Vídně. Pokud ovšem započítáte dopravu na letiště v zahraničí a samozřejmě také pohodlí, jsou ceny ucházející.

Ceny za letenky z Prahy na Island

V případě, že hledáte ty nejlevnější letenky z Prahy na Island, potom je lepší využít lety s přestupem, které nabízí většinou nízkonákladové aerolinie jako je Wizzair, Ryanair nebo například Smartwings. V takovém případě se můžete dostat na cenu i pod 2000 Kč.

letenky-praha-island

Nejlevnější spojení z Česka na Island najdete nejrychleji pomocí služby Kiwi.com. Zde stačí zadat do vyhledávání den nebo časové rozmezí, ve kterém chcete letět a služba vám vyhledá všechna spojení z Prahy a porovná podle cen.

Jak se dostat z letiště v Keflavíku do Reykjavíku?

Letecké spojení z Prahy na Island není přímo do hlavního města Reykjavík, ale přistanete na letišti v Keflavíku, což je město vzdálené asi 50 km od Reykjavíku.

Metod, jak se dostat do hlavního města je několik. Tou nejlevnější je samozřejmě stopování. Stačí vyjít z areálu letiště a dostat se na hlavní cestu, která vede přímo do hlavního města.

Další možností je potom využít některého z autobusů. Jezdí zde buď přímé linky mezi letištěm a hlavním městem (Flybus, Airport Express nebo Airport direct) anebo městská doprava Straeto.

Ceny autobusů, které jedou přímo do Reykjavíku:

  • Flybus: 3 299 ISK
  • Airport Express: 3 051 ISK
  • Airport Direct: 3 290 ISK

letiste-keflavik-transportPřímé linky jezdí každou půlhodinu a konečná stanice v Reykjavíku je BSI. Zastávka leží nedaleko centra ale pokud se chcete dostat z města na venkov, musíte se dostat na druhé autobusové nádraží s názvem Mjódd.

Asi tou nejdražší možností, jak se dopravit z Keflavíku do Reykjavíku je potom taxi služba. Cena za taxi z letiště vychází asi na 4000 Kč z klasické pětimístné auto.

Pokud se chystáte cestovat na Islandu autem, které si půjčíte, pak se může vyplatit nechat si auto přistavit rovnou k letišti, anebo alespoň k přilehlému městu Keflavík. Většina společností, které půjčují auta na Islandu nabízí přistavení na letiště zdarma, anebo za poplatek, který je nižší než cena autobusu do hlavního města.


Kam dál?