Letenky na Island

Doprava na samotný ostrov pro vás může být paradoxně tím nejnižším výdajem, což je důvodem pro to, že jsou stále více oblíbené i kratší výlety na Island.

Díky tomu, že ve správnou chvíli můžete sehnat zpáteční letenky už kolem 2000 Kč si na Island můžete zaletět klidně jen na víkend.

Přímo z Česka seženete levné letenky na Island od společnosti Wizzair, která nabízí přímé lety z Prahy do Keflavíku.

Pokud se vám v daný termín nepodaří koupit letenky levně z Prahy, můžete se poohlédnout po letenkách z Katowic či Budapeště.

Nejrychlejší a nejlevnější lety z Česka a okolí:

Kde najít levné letenky?

Doporučujeme využívat několik webových stránek a vyhledáváčů levných letenek. Nejsnazší možností je pravidelně sledovat weby CestujLevne.com anebo HonzovyLetenky.cz.

Zde se pravidelně objevují tipy na velmi levné letenky, musíte se však přizpůsobit datu příletu a odletu.

Vyhledávače levných letenek na Island

Druhou možností je potom zkusit si najít letenky sami. V takovém případě doporučujeme využít služeb srovnávače Kiwi.com, který vám nabídne jak přímá spojení, tak kombinace s přestupem. Můžete si vybrat, zda chcete tu nejlevnější letenku (což může být často s přestupem a čekáním), anebo nejrychlejší letenky s přímým spojením bez přestupu.

Jak hledám levné letenky?

Letenky Praha - Keflavík

Díky tomu, že Wizzair otevřel přímou linku Praha > Keflavík, je pro mě nejvýhodnější využívat tohoto spojení.

Pokud kupuji letenky s předstihem, tedy 1 – 2 měsíce před odletem, je možné se dostat na cenu do 2000 Kč za letenku na Island a za podobnou cenu potom letím i nazpět.

Wizzair tedy vychází jako jedna z nejlevnějších variant.

Pokud ve vašem volném termínu nejsou dostupné letenky z Prahy za takovou cenu, jakou byste chtěli, můžete se podívat po letenkách z Krakowa, Katovic či z Budapeště. Nezapomínejte ovšem na to, že se budete do těchto měst dopravit, což zvýší vaše výdaje na dopravu.

Letenky kupuji přímo na stránkách Wizzairu, ale pokud máte zájem o doplňkové služby a chcete, aby problémy v případě potíží řešil někdo za vás, můžete využít služeb Kiwi.com.

V případě, že nenaleznu žádné levné spojení bez přestupu, jdu na vyhledávač letenek Kiwi.com a dívám se na levné nabídky v termínu, který mi vyhovuje.

Dost často tam můžete najít lety s přestupem přes Londýn či Kodaň, které vychází stále levně. Jediným problémem je ovšem to, že kvůli přestupu se vám doba cestování o něco prodlouží a budete muset na letišti strávit o pár hodin více.

Proč kupovat letenky přímo na Wizzair?

Při nákupu letenek do Keflavíku na Islandu využívám vždy Wizzair. Jednak z důvodu usnadnění nákupu, ovšem taky kvůli cenovým úsporám a možností výběru.

Levnější letenky můžete přes Wizzair koupit hned díky několika možnostem.

První z nich je Wizzair Club Discount. Za členský poplatek se totiž můžete stát členem Wizzair clubu, jehož členové pak mají každou letenku přes tuto společnost levnější.

Při jednom letu se úspora neprojeví, ovšem pokud létáte několikrát ročně, můžete na každé letence pár stovek ušetřit.

Slevy až 20 %

Další výhodou jsou slevové akce Wizzairu. Čas od času posílá Wizzair email s nabídkou slevy a pokud si v ten samý den letenky rezervujete, máte je se slevou 20 %.

Přímo u Wizzairu si také můžete vybrat, jakou verzi letenky chcete. V nabídce jsou tři.

  • Základní je nejlevnější a obsahuje pouze letenku a příruční zavazadlo.
  • Pokud si zvolíte střední variantu, pak je cena o něco vyšší ale získáváte určité výhody a v ceně můžete převážet zavazadlo o hmotnosti 20 Kg (+ příruční zavazadlo).
  • Třetí varianta je nejdražší, ovšem kromě 32 kg zavazadla a příručního zavazadla máte také zdarma check-in přímo na letišti, priority boarding a další služby.

Před rezervací letenky s přikoupením zavazadla doporučuji vždy spočítat si celkovou cenu u jednotlivých variant. Může se totiž stát, že vás kombinace nejlevnější letenky a přikoupení zavazadla vyjde dráž, než pokud si objednáte rovnou exkluzivní a dražší variantu letenky.

Kam dál?

Sleduj mě jinde: