Koupání na Islandu

Je zde spousta islandských horkých pramenů a bazénů k návštěvě. Přírodní a umělé geotermální bazény Island nabízí velmi dobře známé a snadno hodnocené oblíbené cestovatele. Nic nepřekoná namáčení v teplé, bublinkové vodě s ostrým větrem ve tváři a studeným pivem v ruce.

Níže najdete čtyři z našich nejoblíbenějších geotermálních bazénů na Islandu, co tam najdete a jak se můžete dostat do každé destinace. Kromě toho můžete najít souřadnice každého horkého pramene. Jednoduše zadejte souřadnice do svého GPS a budete na cestě do vašeho horkého hrnce.

Landbrotalaug

Landbrotalaug horký pramen je jedním z malých skrytých drahokamů, které Island nabízí. Hotel Landbrotalaug se nachází na poloostrově Snaefellsnes a je vzdálen asi jednu a půl hodiny jízdy od Reykjavíku. To, co dělá toto jaro jedinečným, je jeho malá velikost a jak se vejde jen dva až tři lidé.

Když mnoho lidí navštíví stránky, není neobvyklé vidět řádek čekající na horký bank. Snažte se navštívit brzy ráno, než ostatní návštěvníci dorazí, aby si vychutnat klid, příroda kolem vás v malém, na samotě jaro. Pokud máte štěstí, můžete ho chytit, když je prázdný, a namočte jej do vody o teplotě zhruba 100 ° F.

Souřadnice GPS pro pružinu Snaefellsnes jsou N64 ° 49,933 W22 ° 19,110. Pokud cestujete z Reykjavíku, jedete po jedné hlavní silnici a projdete kolem kráteru Edlborg. Po projetí kráteru najdete opuštěnou farmu na vrcholu kopce.

Zde se zastavíte a zaparkujete uprostřed pole a uvidíte značku, která zobrazuje „Heit Laug Hot Spring“. Pak se přiblížíte k rybníku se dvěma horkými prameny, z nichž jeden je Landbrotalaug se skalní stěnou sedí za ním.

Gamla Laugin: Secret Lagoon ve Flúdiru

Gamla Laugin, také známý jako „skrytá laguna“, která leží vedle gejzírů a dlouhé, krásné řeky. “The Secret Lagoon” je populární mezi hot-hrnčíři kvůli jeho velké velikosti a dech beroucí výhledy všude kolem něj.

Je to přírodní bazén obklopený mnoha horkými prameny, které poskytují čerstvou, teplou vodu, aby se nasákly dovnitř. Navíc, tam jsou sprchy, šatny, jídelna a bar k dispozici on-site pro návštěvníky využít. Je prostorný, uklidňující a má písek na dně bazénu, kde si můžete odpočinout.

Stejně jako Landbrotalaug, jeho 100 ° F-vody a nádherné výhledy, aby pro naprosto magický zážitek.

Souřadnice GPS pro pružinu Gamla Laugin jsou 64,1374 ° S, 20,3094 ° W. Nachází se v malé vesnici Flúðir, hodinu a půl jízdy od Reykjavíku. Jednoduše se vydejte na trasu 49 / Vesturlandsvegur z Bíldshöfði, pak následujte Þjóðvegur 1, Suðurlandsvegur a Route 1 do Skeiða- og Hrunamannavegur v Suðurlandu. Po kruhovém objezdu následujte Skeiða- og Hrunamannavegur do Hvammsveguru ve Flúðir a dorazíte do města Secret Lagoon.

Venkovské městečko má také etiopskou restauraci Minilik, pokud máte chuť na lahodné jídlo, když jste ve Flúðir.

Hrunalaug

Podobný tajné laguně, Hrunalaug je také umístěný v Flúðir. Je to menší možnost pro horké prameny Islandu, obklopené starými kameny a nádhernými kopci. Kuriózní horký pramen má poměrně mělkou vodu, která je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

Hrunalaug sedí na soukromém pozemku, kde se návštěvníci často setkávají s majitelem půdy, a na místě se nachází kabina pro návštěvníky, kteří se mohou změnit. Atmosféra je čistá a uklidňující; bez vody a řas stoupající z vody, je to velmi pohodlné a považované za oblíbené mnoha horkými hrnčíři.

Hrunalaug je téměř hodinu a půl cesty od Reykjavíku. Souřadnice k tomuto horkému prameni jsou 64.1327 ° N, 20.3065 ° W. Jednoduše zamiřte do Flúðir a před dosažením malé vesnice odbočte na silnici NR: 344. Budete jezdit trochu přes kilometr, pak odbočit na NR: 345. Po projetí církve uděláte zatáčku vpravo a najděte znak, který zobrazuje „Sólheimar“. Zde se otočíte a zaparkujete auto na soukromém pozemku. (Mějte na paměti, že soukromé vlastnictví neumožňuje kempování.)

Seljavallalaug

Seljavallalaug je považován za jeden z nejstarších bazénů v celé zemi. Je to obyčejný misonception, že Seljavallalaug je nejstarší horký pramen, ale technicky je to jeden z nejstarších umělých pramenů.

Jedná se o 82metrový bazén v betonové konstrukci s fenomenálním výhledem na krajinu skalnatého údolí. Zatímco betonová konstrukce se skládá ze čtyř umělých skalních stěn, voda proudí z přírodního horkého pramene.

Na rozdíl od ostatních horkých hrnců, tento nemá žádný volný vstup a je podporován dary a dobrovolníky, takže je důležité, aby návštěvníci byli zdvořilí a uklízeli po sobě. Jaro nabízí také změnu na místě