Je to velmi dobrá země pro stopování, protože lidé (i když plachý) jsou milí. Čekací doba může být někdy dlouhá, protože není tolik aut. V letním období (červen-srpen), může být velmi snadné se projet. Mnoho Islanďanů, a dokonce i více turistů v pronajatých autech, jezdí po malé zemi a jsou vždy rádi, že vás vyzvednou. Většina měst na Islandu je dostatečně malá, takže můžete snadno vyrazit na okraj, abyste se zastavili.

Dejte si pozor na islandské klima. I když není příliš ledový, může být velmi špatný s chladným deštěm a silnými větry, dokonce i v srpnu. Pokud se chcete na silnicích, kde může řídit pouze SUV, projíždět středem země, ujistěte se, že výtah, který dostanete, vás vezme celou cestou. Nechcete uvíznout uprostřed. I v létě můžete být stále chyteni sněhovou bouří. Existuje webová stránka, kde můžete kontrolovat míru provozu na dané trase. Je vyroben tak, aby udržoval aktuální počasí a stav vozovky a byl aktualizován každých několik hodin.

Stopování mimo hlavní silnici

Tenhle je trochu složitější; Islandská okružní silnice je jednoduchá stopa, ale vystoupení z ní může být těžší pro prostý fakt, že na velkém množství malých silnic vedoucích k skrytým drahokamům není mnoho (pokud vůbec). Nejlepším řešením je následovat někoho za dobrodružstvím, na které míří (což je způsob, jakým jsem skončil s viděním poloviny skvělých míst ve Zlatém kruhu). Pokud je to prostě nemožné, zkuste své štěstí – nezapomeňte však přinést dostatek jídla, vody a stanu pro případ, že nebudete moci pohybovat. Není to špatný nápad chytit telefonní číslo osoby, která vás pustí na obskurní silnici, po které se nacházíte, takže pokud opravdu uvíznete, máte zdroj, který vás vyzývá k záchraně.