Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Příjezd – páteční poledne

Odjezd – neděle ráno

Pátek: Poloostrov Reykjanes

Mezinárodní letiště Keflavík je nedaleko letiště. Poloostrov Reykjanes je zvláštní místo, často označované jako zkrácená verze Islandu. Drsná a dramatická krajina je plná vulkanických kráterů, lávových polí, geotermální vody a horkých pramenů, stejně jako nespočet restaurací, muzeí, kostelů, majáků a festivalů.

3 dny na Islandu! Co dělat? Víkend na Islandu

Gunnuhver, nejrozsáhlejší horký pramen na Islandu, pohoří sulfidských hor Brennisteinfjöll, lávová formace Brimketill a most, který spojuje euroasijské a americké tektonické desky. Zůstaňte na poloostrově přes noc a pak se vydejte do hlavního města Reykjavíku.

Sobota: Reykjavík

V islandském hlavním městě je co vidět. Slavný kostel Hallgrimskirkja se nachází na vrcholu exkluzivní ulice Skolavordustigur. Jeho varhany jsou krásné a absolutní nutností – můžete se také vydat na vrchol kostela, kde se vám naskytne dechberoucí výhled na město. Můžete pokračovat v procházce do Perlanu a Oskjuhlidu a pokud se vám bude líbit, vydejte se na koupání v moři a poté na horkou lázeň na geotermální pláži Nauthólsvík. Zpět v centru města, a navštívit krásné Harpa je nutné; Tato budova, ve které jsou umístěny koncertní sály a události, je architektonickým skvostem. Poté zamířte k jezeru u radnice Tjörnin a setkejte se s místními kachnami.

3 dny na Islandu! Co dělat? Víkend na Islandu

Víkendový bleší trh, Kolaportið, je zábavné procházet, ať už s nákupem nebo bez něj. Můžete ochutnat slavné islandské pochoutky, jako jsou žraloci nebo sušené ryby, a projít se uličkami plnými oděvů, knih a řemesel. Krásný poloostrov Seltjarnarnes, západně od centra Reykjavíku, stojí za prozkoumání. Čeká vás okolí v okolí s velmi pěkným bazénem, ​​včetně velkého bazénu pro plavce, malého pro děti, čtyř jacuzzi, sauny a bazénu s mořskou vodou a krásného výhledu na islandské hlavní město a okolí.

Projděte se po nákupní ulici Laugavegur, bezpochyby to zabere značné množství vašeho dne. Pokud se chcete dozvědět něco více o městě a objevit nejlepší místa k návštěvě, můžete se podle místních obyvatel připojit k prohlídce města s průvodcem. Existuje několik z čeho vybírat, některé mají pevnou cenu a některé jsou zdarma s možností darovat (dáte, co chcete). Projděte se kolem přístavního prostoru a proč se nepřipojit k prohlídce velryb?

3 dny na Islandu! Co dělat? Víkend na Islandu

Zjistěte více o islandské historii a kultuře, mnoho muzeí je vám k dispozici. Muzeum Árbær se skládá z dvaceti budov, které tvoří centrální náměstí, vesnici a farmu, a jeho cílem je ukázat islandský způsob života po celé věky. Je to jediné muzeum pod širým nebem v hlavním městě, ale jsou zde desítky dalších zajímavých míst k návštěvě.

Neděle: Zlatý kruh

Zlatý kruh je nejoblíbenější turistickou destinací na Islandu a zahrnuje Þingvellir, Gullfoss a Geysir. Þingvellir (Thingvellir) je národní park, kde byl založen Althingi (parlament) v roce 930 a pokračoval až do roku 1798. Další zastávkou na prohlídce je oblast horkých pramenů Geysiru. Toto je první gejzír známý Evropanům a první, o kterém bylo napsáno v tištěném zdroji.

3 dny na Islandu! Co dělat? Víkend na Islandu

Geysir nevybuchne příliš často, ale jeho společník Strokkur potěší návštěvníky erupcemi každou minutu. Gullfoss, zlatý vodopád je určitě nejoblíbenějším vodopádem na Islandu a je třeba vidět na jihu Islandu. Vodopád je vysoký 32 metrů, ale kaňon v této oblasti může dosáhnout až 70 metrů. Vodopád se nachází na bílé řece Hvit, která je zásobována druhým největším ledovcem na Islandu, Langjokull. Po náročném dni prohlídky můžete strávit noc v hlavním městě nebo v blízkosti letiště, pokud je váš let brzy ráno.